Vstupní vyšetření

Základem stanovení léčebného plánu je podrobné vstupní vyšetření stavu chrupu a celé dutiny ústní. V rámci této prohlídky  vám zhotovíme preventivní rentgenové snímky pomocí digitálního rentgenu. Provádíme jak klasické snímky na film, tak tzv. radiovisiografii, kdy se nám snímky ihned objeví na monitoru přímo před vámi. Tato vyšetření nám odhalí většinu zubních kazů dříve, než bychom je zjistili pomocí zrcátka  a sondy. Při komplexním vyšetření většinou zhotovujeme i velký digitální panoramatický rentgen, prostřednictvím nejmodernějšího přístroje Planmeca ProMax.

V rámci vstupní prohlídky kontrolujeme stav dříve zhotovených zubních výplní, prohlížíme jejich okrajový uzávěr a odhalujeme možné kazy pod výplněmi. Zjišťujeme také stav případných kořenových výplní a přítomných protetických prací (zubních korunek, můstků, protéz). Vyšetříme stav dásní, závěsného aparátu zubů, přítomnost zubního kamene, pigmentů a zabýváme se rizikem vzniku parodontálních onemocnění. Nedílnou součástí vstupní prohlídky je také vyšetření ústní sliznice a jazyka. V některých případech s  využitím operačního mikroskopu nebo lupových brýlí.

Na základě získaných informací naplánujeme případnou potřebnou léčbu včetně péče zubní hygienistky nebo s námi spolupracujících specialistů (implantolog, ortodontista, parodontolog), doporučíme vhodné postupy ošetření a sdělíme pacientovi odhad časové náročnosti a finančních nákladů.