Snad všichni lidé touží po tom mít zdravý a dobře vypadající chrup. Tím základním, čím můžeme předejít vzniku a rozvoji zubního kazu a parodontitidy (paradentozy), jsou pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře a u zubní hygienistky. Dentální hygiena si získala velmi důležité místo v oblasti moderní zubní péče. Stomatologům se mnohem lépe spolupracuje s pacienty, kteří…
Více
Odstranění zubního kamene
Zubní kámen není pouze estetický problém, ale hlavně je jednou z hlavních příčin vzniku parodontitidy (paradentozy) a také častou příčinou zápachu z úst (foetor ex ore). Hygientistky odstraňují zubní kámen hlavně ručně, a to za pomoci speciálních nástrojů a také s využitím ultrazvuku. Poté provádí zaleštění zubů (polishing) a lokální fluoridaci míst, kde byl kámen odstraňován.…
Více
Profesionální odstranění pigmentu
K odstranění viditelných pigmentací na zubech používají dentální hygienistky speciální účinnou technologii AIR FLOW od švýcarské firmy EMS. Jedná se o jemné pískování a leštění zubů, které je velmi účinné zejména v mezizubních prostorech, a při němž nedochází k poškození skloviny. Ošetření pomocí pískování používáme také před případným bělením zubů, ať už ordinačním nebo domácím.…
Více
Instruktáž zubní hygieny
Jedním z nejdůležitějších úkolů zubní hygienistky je hned na začátku při vstupním vyšetření pacienta zjistit jeho zvyky v oblasti zubní hygieny a také to, jaké používá pomůcky. Potom následuje názorná instruktáž správného čištění zubů jak na modelech, tak v ústech pacienta. Čištění zubů je hygienický návyk, jehož správné a pravidelné provádění je snadným návodem k…
Více
Bělení zubů
Bělení zubů je výkon, jehož cílem je dosáhnout světlejšího odstínu zubů. Zubní hygienistka ve spolupráci se zubním lékařem by vám měla doporučit nejvhodnější systém bělení. Klinické výzkumy ukázaly, že bělení zubů pod kontrolou zubního lékaře nebo zubní hygienistky je bezpečné pro sklovinu, dentin i měkké tkáně (dásně). Bělení zubů je nevhodné u těhotných a kojících…
Více
Zubní šperky
Pokud toužíte vylepšit si váš úsměv zubním šperkem, je možné si nechat na některý z předních zubů umístit čirý nebo barevný kamínek nebo zlatou či stříbrnou ozdobu. Zubní šperky se na povrch zubů připevňují podobně jako fixní rovnátka. Nejsou škodlivé a dají se kdykoliv odstranit nebo znovu nalepit. Povrch zubu před aplikací očistíme, event. lehce…
Více